Középső réteg
A középső réteg (midlayer) biztosítja a meleget, ez tehát más néven a szigetelő réteg. A leggyakoribb midlayer a klasszikus fleece, ismertebb nevén polár.
A polár anyagok hideg és nedves körülmények között mutatják meg igazán előnyös tulajdonságaikat, mivel nedvesen is képesek megőrizni szigetelő képességük nagy részét és gyorsan száradnak.
A klasszikus (membrán nélküli) fleecek szélálló képessége nem túl jó, így szeles időben csak külső réteggel együtt célszerű viselni őket, ellenben nagyon jól vezetik a verejtéket.
A polárok különféle súlyúak és vastagságúak lehetnek (a szövetek vastagságát gramm/m2 tömegegységben adják meg, így a 100-as a vékony, a 200-as a közepes, a 300-as a vastag szövet). A vastagabbak hátránya, hogy nem igazán csomagolhatóak össze kicsire, a 200-as viszont ideális választás lehet egy 100-as vastagságúval együtt, amelyeket a legnagyobb hidegben is lehet kombinálni.
A középső réteg különböző minőségű anyagokból készülhet, így lehet elasztikus, vízlepergető és szélálló, valamint ezek kombinációja. Néhány modellnél a hónalj alatt cipzár található, hogy aktív tevékenység közben azt kihúzva még jobb szellőzést biztosítson használójának. Emellett vannak kapucnival ellátott modellek is. Vásárláskor válasszunk az igényeinknek megfelelőt, amelynek a mérete ne legyen túl nagy, inkább kicsit testhezállóbb, de azért férjen el alatta egy aláöltözet.
Hegymászáshoz jó választás lehet egy jó minőségű, nem túl vastag, lélegző és szélálló membránnal kombinált, úgynevezett Windstopper anyagú dzseki (pl.: Mammut Ultimate Hoody).